Nejlepší výlet, který jsem nezažil

Tohle jsem naštěstí nezažil na vlastní kůži, ale denně to můžete na vlastní oči vidět (nejen) na Pustevnách. Neberu je jako destinaci, ale spíš jako nutné zlo, kterým zrovna musím projít. Někdo je ale bere jako cíl cesty, a tak se podívejme, jak to v takových případech vypadá.

Popis trasy

Rodinka (typicky z Ostravska, dva dospělí a dvě děti) jede na výlet na Pustevny. Auto zaparkuje v Trojanovicích na Ráztoce, odkud vyráží k lanovce. Kupují jednosměrnou jízdenku a brzy jsou nahoře.

Ještě mají dost energie a tak vyrážejí na stezku Valaška. Je to jen kousek, a proto rozhledna láká i hodně dalších lidí. Davy je ale neodradí, a brzy vidí výhledy, které stojí za ty fronty.

Po zdolání rozhledny je třeba se občerstvit. Rodina vybírá namátkově některou z restaurací, kde poobědvají. V plánu bylo dojít, když ne na Radhošť, tak aspoň k Radegastovi. Jenže s plným žaludkem se nehodí zdolávat takové vzdálenosti.

Rozhodují se, že si alespoň projdou Pustevny. Děti mají radost. Ve stánku se suvenýry kupují sošku Radegasta, sombréro, opici na gumě a indiánský lapač snů.

Jinak toho tady k vidění moc není a rodinka se rozhoduje sjet zpátky dolů na koloběžce. V půlce cesty synek píchne a ostatní s ním jdou kolegiálně krokem. Je to ale v pohodě, vždyť to mohlo dopadnout hůř, třeba pádem.

Za to, že děti cestu došly pěšky, je rodiče odmění lanovým parkem Tarzanie. Když se děti vyřádí, odjíždí všichni spokojeně domů. Za sebou mají další nepromarněný den plný zážitků.

Shrnutí

 • Parkoviště: 50 Kč
 • Lanovka: 600 Kč (jednosměrná, 2x 180 Kč + 2x 120 Kč)
 • Stezka Valaška: 600 Kč (rodinné vstupné)
 • Občerstvení: 800 Kč (4x 170 Kč oběd + 30 Kč pití)
 • Suvenýry: 200 Kč
 • Koloběžky: 640 Kč (4x 160 Kč)
 • Tarzanie: 440 Kč (2x 220 Kč)
 • CELKEM: 3330 Kč

Jsem rád, že Pustevny zachytí tolik lidí. Alespoň je jinde větší klid 🙂

2 komentáře u „Nejlepší výlet, který jsem nezažil“

 1. Přesně tohle jsem několikrát probíral s lidmi. V kumulativu za půl dne člověk prodrbe 4 tisíce, když připočte cenu pohonných hmot a zážitek je opravdu k nezaplacení…. vítejte na Václaváku Beskyd! Jen houst… závěrečná myšlenka je super. Aspoň nám to rádoby turisti necouraji po dalších kopcích

  Odpovědět

Napsat komentář