Výšlap na Kamenárku z Rožnova

Kamenárka se nachází ve Veřovických vrších. Od Rožnova pod Radhoštěm docela blízko na krátký odpolední výlet. Přestože na ní nic nenajdete, stojí za to si na ni vyjít.

Základní informace

 • Délka: 14,4 km (tam i zpět)
 • Stoupání/klesání: 488 m
 • Výchozí bod: Rožnov pod Radhoštěm
 • Cíl: Kamenárka (Veřovické vrchy)

Popis trasy

Je zimní odpoledne a vycházím z Rožnova po modré směrem na Dolní paseky. Značka vede po asfaltové silnici, ale na pasekách naštěstí odbočuje do terénu. Jdu lesem a konečně začínám víc stoupat.

Procházím bukovými lesy i volným prostranstvím, kde nedávno stály i ty smrkové. Díky tomu se krajina víc otevírá a je vidět na okolní kopce. Po několika ostrých zatáčkách se dostávám na rozcestí Úvěs.

Výhledy a klid

Jsem na menším hřebenu vedoucím až na Kamenárku. Pokračuji po modré a zanedlouho míjím posezení s přístřeškem. Po pravé straně je díky pokácenému lesu vidět na okolní horyVelký Javorník, Radhošť i Vsetínské Beskydy. Škoda jen, že jejich vrcholky jsou v oblacích.

Listnatým lesem jdu dál do kopce. Zanedlouho jsem nahoře a na nenápadné cedulce je nápis Kamenárka (862 m). Bohudík tu není žádná hospoda, a tak jsem cestou nikoho nepotkal. Na vrcholu je jen mýtinka, okolo lesy, žádné výhledy, ale zato klid.

Zpátky se vracím po stejné trase.

Galerie

Celá galerie

Zajímavosti po cestě

 • Pod vrcholem Kamenárky jsou výhledy na okolní Beskydy.

Tipy

 • Trasu si můžete prodloužit dál na hřeben Veřovických vrchů (doleva) nebo na Velký Javorník (doprava).

Občerstvení

 • Počítejte s tím, že nahoře nic není.

Rozpis cesty

 1. Rožnov – 0 km
 2. Dolní paseky – 2,5 km
 3. Úvěs, rozc. – 5,3 km
 4. Kamenárka – 7,2 km
 5. Rožnov – 14,4 km

Doprava

Do Rožnova vlakem (jen Valmez), autobusem i autem. Případně je možné dojet autem/autobusem až na Dolní paseky a cestu si zkrátit.

Napsat komentář